solucan gübresi satış

Solucan Fiyatları

Nitelikli ve aynı anda ekonomik fiyat içeren solucanlar ile karşınıza çıkan ASUBİL, yılların deneyimi ile aradığınız kaliteyi sizlere sunuyor. En uygun solucan fiyatları ile sizlere destek olan firmamız, Türkiye geneline sevkiyat yapmakta, birinci kalite solucan üretimleri ile siz değerli müşterilerine önemli kazanım sağlamaktadır.Solucan, Solucan Maması ve Solucan fiyatları hakkında detaylı bilgi için iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilir, anında ücretlerden haberdar olabilirsiniz. Toprağın bereketinin artması, daha verimli ürün ortaya çıkması ve daha sağlıklı besin kaynaklarına doğal ortamda erişim için en ucuz kırmızı kaliforniya solucanı fırsatından siz de yararlanabilirsiniz. Uzman denetimciler eşliğinde profesyonel kadrolarla gerçekleştirdiğimiz solucanlarımız, birinci sınıf kalitede olup, fiyat bakımından piyasada en uygun düzeyde sizlere sunuluyor. En ucuz kırmızı kaliforniya solucanı için bizimle doğrudan irtibata geçebilirsiniz. Solucan gübresi, solucan maması, solucan fiyatları, solucan gübresi ankara, en ucuz solucan gübresi, solucan satış, solucan satış ankara, kırmızı kaliforniya solucanı, solucan çiftliği, ankara solucan çiftliği, ucuz solucan gübresi, kaliteli solucan gübresi, solucan satışı, en ucuz california solucanı, kırmızı solucan, kırmızı california solucanı, organik gübre, organik gübre solucanı, organik gübre için solucan, solucan yetiştir, solucan yetiştirme, ucuz solucan, solucan satın al, solucan satan, solucan gübresi satan, solucan gübresi satın al, solucan oteli, solucan gübresi satanlar, solucan maması satan.


Kaliteli Solucan Gübresi Nasıl Anlaşılır?

Toprağın organik olarak zenginleşmesi demek, enzimler, bitki besinleri, mikroorganizmalar ve sölom sıvısı ile desteklenmesi anlamını taşır. Akabinde dirençli toprak, kaliteli ürün temini demektir. Peki, solucan gübresinin kaliteli olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Su tüketimi bakımından yüzde yirmi beş kazanç getiren solucan gübresi, kimyasal gübrelere nazaran daha nitelikli ürün demektir. İçerik olarak organik ihtiyacını karşılayan toprak, artık tekstrü geliştiği için azot, potasyum ve fosfor elementlerinin toprakta çözünürlüğü sayesinde bitkinin alımını kolaylaştırır. Solucan gübresinin bir diğer özelliği ise toprakta daha uzun süre kalmasıdır. Bu kalıcılık daha az su tüketimi ve daha az gübre kullanımı manasına gelir.

Solucanlar, geniş bir sıcaklık aralığında yaşamlarını sürdürebilirler. Onlar için en ideal sıcaklık 15 °C ile 25° C dir. İçinde yaşadıkları gübrenin içindeki sıcaklık ortam sıcaklığından her zaman birkaç derece daha düşüktür. Aktiviteleri 10° C nin altında yavaşlar. Solucanlar, nemi severler. Deri solunumu yaparlar ve nem de bu yüzden önemlidir. Solucanlar da tıpkı bizler gibi oksijene ihtiyaç duyarlar. Oksijen tüketip karşılığında karbondioksit üretirler. Solucanların gözleri de yoktur; dolayısıyla da göremezler. Fakat ışığa karşı duyarlı oldukları için mümkün olduğunca ışıktan kaçarlar. Bu nedenle gündüzleri bulundukları gübrenin içinde kalırlar. Geceleri solucanların yem olmaması içinde o alanda ışıklandırma yapılması gerekmektedir. Solucanlar, günlük ortalama kendi ağırlıklarının yarısı kadar besin tüketirler. Örneğin; 1 solucanın ortalama ağırlığının 0,5 gr olduğunu düşünürsek, 100.000 solucan 50 kg ağırlığındadır. O halde günde 25 kg yem tüketirler. Tükettiklerinin yarısını humus solucan gübresi yaptıklarına göre 100.000 solucan günde yaklaşık 12,5 kg solucan gübresi üretir.
En uygun solucan fiyatları ASUBİL'de. 0536 068 05 87 iletişim numaramızdan solucan fiyatları için bilgi alabilirsiniz.